+38 098 170 6060
icon Замовити дзвінок
  • uk

Облаштування ділянки таунхауса

19-04-2021

Будівництво таунхаусів першої черги рухається до завершення, і незабаром після того, як власники отримають документи на своє нове житло, їм доведеться зробити ремонт і благоустрій власної ділянки.

Ми зібрали кілька порад від ландшафтних дизайнерів, які допоможуть зробити облаштування ділянки таунхауса. Так що, сподіваємося, ви отримаєте корисні знання від цієї статті і надихнетесь новими ідеями 😊

Порада №1: Скласти попередній проєкт ділянки та чітко визначити на ньому функціональні зони

Для того щоб розподілити функціональні зони потрібно зрозуміти як ви будете використовувати свій двір: чи потрібна Вам зона барбекю, чи потрібен обідній стіл, він буде маленький або великий, диван, лавка або качалка, чи хочете ви посадити квіти або дерева, чи будуть у дворі грати діти ….

Щоб ландшафтний дизайн таунхауса виглядав ефектно, необхідно доцільно розмежувати простір на кілька частин. Наприклад, на одному обладнати мощений майданчик, на іншому зелену зону з газоном і клумбами.

Порада №2: Не перевантажуйте ділянку великим різновидом рослин

Ключовий принцип створення ландшафтного проекту – поєднання функціональності і мінімалізму. Не потрібно висаджувати на маленькій ділянці десятки різних рослин. Нехай це буде одна рослина, але вона незмінно має привертати до себе увагу. Застосування мінімальної кількості елементів повинно давати максимальний результат.

Для реалізації подібних ідей найкраще підходить проста геометрія, чіткі лаконічні лінії, асиметрія. Саме вона допомагає задавати чіткий ритм в прості класичні рішення.

Мінімалізм – не єдиний стиль, який підходить для реалізації, добре спрацюють в маленькому просторі стиль кантрі і східний напрямок. Головне, дотримуватися обраної лінії, більш вузько окреслювати асортимент рослин.

Порада №3: ​​Створюйте асиметричну форму мощення, клумб, використовуйте об’ємні архітектурні елементи

Потрібно забути про традиційну прямокутну форму. Краще формувати її з декількох майданчиків різної конфігурації, вибудовувати їх асиметрично. Доріжки викладати не за чіткою прямою лінією, а плавними, можливо, закругленими лініями.

Якщо є бажання вмістити в невеликий простір повноцінний сад, потрібно формувати ефект глибини за допомогою контрасту пишних рослин і плоских ділянок. Не боятися висаджувати на невеликій території великі рослини, але вибирати їх потрібно так, щоб енергія зростання не була високою.

Фахівці рекомендують вибирати для озеленення невеликої ділянки дерен коуза, далневидний клен, декоративні вишні, сливи, яблуні. Дуже ефектно виглядають в маленькому саду дерева, які мають конусоподібну форму, а також верби на штамбі, стрижені кущі.

Для додання об’ємності структури ділянки використовуйте елементи малої архітектури, наприклад, невелику статую або фонтан, лавки незвичайної форми, годівниці для птахів. А на задньому тлі красиво буде посадити квітучі рослини що плетуться. Ваше завдання домогтися того, щоб в невеликому дворику з’явилася фокусна точка – місце притяжіння.

Порада №4: Продумайте освітлення і систему поливу

Коли сонце сяде, «правильну» атмосферу на задньому дворі створить штучне освітлення. Місце відпочинку, доріжка до будинку, маленький фонтан – потрібно висвітлювати, а кордони маленького двору цілком допустимо залишити в темряві. Маленький двір цілком можна освітити за допомогою вуличної гірлянди.

Незалежно від того які насадження у вас будуть – газон, квіти або дерева, їх потрібно буде поливати. Дуже рекомендуємо вам зробити систему поливу, відразу ж як будете висаджувати насадження, щоб потім Вам не доводилося підключатися до води шлангом і щодня носити його по ділянці.

Порада №5: Враховуйте сонце

Враховуйте сонячні маршрути при облаштуванні двору. На південній і південно-західній стороні вдень ​​буде багато сонця, для саду таке розташування ідеально, а ось денний відпочинок під палючим сонцем буде виснажливим. Ідіть в укриття за допомогою тенту!

У дворі, розташованому на північній стороні, навпаки, сонця буде мало (всього пару годин ввечері), тому його можна зробити максимально відкритим. Для прикраси вибирайте тіньовитривалі рослини або обладнайте альпінарій.

Підводячи підсумки, можна сміливо стверджувати, що на невеликій ділянці можна створювати дивовижно красиві сади. Ви зможете створити місце де ви будете наповнюватися енергією і силою, надихатися і відпочивати душею і тілом.

/
×
Ваше повідомлення успішно надіслане!
×
PRYDESENNYA ECO VILLAGE
Замовити дзвінок
Будь ласка, залиште свої контактні дані і наш спеціаліст якнайшвидше зв’яжеться із вами та запросить на перегляд
Ваше повідомлення успішно надіслане!
×
PRYDESENNYA ECO VILLAGE
Зв'язатись з нами
Будь ласка, залиште свої контактні дані і наш спеціаліст якнайшвидше зв’яжеться із вами та запросить на перегляд
Ваше повідомлення успішно надіслане!
×
PRYDESENNYA ECO VILLAGE
Оформити розстрочку
Будь ласка, залиште свої контактні дані і наш спеціаліст якнайшвидше зв’яжеться із вами та запросить на перегляд
Ваше повідомлення успішно надіслане!